19 بهمن 1398 ساعت 09:27

15 صفحه 404 خلاقانه

صفحه ۴۰۴ خلاقانه صفحه‌ای است که کاربران از دیدن آن ناراحت نمی‌شوند.

زمانی که شما از سرور می‌خواهید که به شما صفحه‌ای نشان دهد و آن صفحه وجود ندارد، سرور به شما کد وضعیت 404 را اعلام می‌کند، این کد به معنی page not found یا "صفحه پیدا نشد" است. استفاده از صفحه 404 خوب می‌تواند به شما کمک زیادی در راستای بالا بردن رابط کابری، زیبایی و جذابیت وب سایت کند.

در ادامه به معرفی چند صفحه 404 خلاق می‌پردازیم.

brightscout

کپی بازی گرافیکی باعث می‌شود که فراموش کنید که به صفحه‌ای که قرار بود مشاهده نکنید، فرود آمدید.

Twitch

این صفحه خطا ایجاد شده برای Twitch، یک پلت فرم ویدیویی و جامعه‌ای برای گیمرها، با گرافیک ایزومتریک است که در بازی‌های ویدیویی و هنر پیکسل بسیار رایج است با مخاطبان مورد نظر صحبت می‌کند.

DailyUI

این صفحه 404 ممکن است تنها با یک انتخاب رنگ و تصاویر ساده سه‌بعدی ابتدایی به نظر برسد، اما به اندازه کافی متفاوت است که باعث شود شما قبل از تلاش برای خروج از این صفحه کمی مکث کرده و درباره طرح آن تامل کنید.

css-tricks

مفهموم این صفحه نمایش این حقیقت است که وقتی یک لینک وب سایت شکسته شود، توسعه دهنده باید به کدگذاری css  توجه کند که "پشت صحنه" صفحه وب است. در نتیجه صفحه پاره شده برای نشان دادن آنچه در زیر آن است بسیار هوشمندانه است.

bluefountainmedia

این وب سایت کاربرانی را که صفحه مورد نظر آن پیدا نشده است را به گشتن در سایت و یا بازی پک‌من دعوت می‌کند. البته منوی ساختار ناوبری و اطلاعات تماس نیز در بالای این صفحه قرار داده شده است تا اگر کاربر به اطلاعات بیشتری نیاز داشته از آن‌ها استفاده کند. از آنجایی که همه بازی کردن را دوست دارند، این احتمال وجود دارد که برخی از کاربران این صفحه ۴۰۴ را ذخیره کرده و بعدها دوباره برای بازی به این سایت بازگردند.

Blizzard Entertainment

صفحه خطای 404 طراحی شده توسط Blizzard Entertainment به صورت یک صفحه وب سایت به حالت شیشه شکسته شده به شکلی نوآورانه طراحی شده است. نکته جالب توجه این است که منوی طراحی شده در این صفحه همچنان کار می‌کند.

 Pixar

این تصویر مربوط به انیمیشن معروف “inside Out” است که شخصیت ناراحت را برای توضیح پیغام خطای 404 با استفاده از مفاهیم مستقیم به کار گرفته است.

meineke

چه نمادی بهتر از یک ماشين خراب برای تداعی کردن یک صفحه خراب! صفحه خطای 404  این وب سایت مردی را به تصویر کشیده که مجبور است یک ماشين خراب را هل بدهد. نکته خلاقانه‌ی این صفحه خطا، ارتباط آن با نوع فعالیت این سایت است که یک مرکز تعمیر اتومبیل است.

MailChimp

وقتی در دنیای اینترنت گم می‌شوید، انگار سرتان در یک سوراخ عمیق و مخوف گیر کرده است. این تصور طراح صفحه خطای 404 وبسایت MailChimp است. در این صفحه آمده است: «ما همه جا را زیر و رو کردیم، اما اثری از آن چیزی که شما به دنبال آن هستید پیدا نکردیم. بیایید یک جای بهتر برای رفتن شما پیدا کنیم.»

Audiko

 این وب سایت برای دانلود زنگ گوشی رایگان است که صفحه خطای 404 خود را به شکل هنری آماده سازی کرده است. در این صفحه علاوه بر دکمه بازگشت به صفحه اصلی، امکان جستجوی زنگ‌های هشدار موجود در این سایت نیز وجود دارد.

 

Echouser

 

این وب سابت با تصویری خلاقانه، صفحه خطای 404  خود را هم رنگ با تم رنگی کل وب سایت و لوگو در نظر گرفته است. در این تصویر بهم خوردن شیشه آزمایشی و ریختن مایع درون آن را نمایش می‌دهد که مثل برخوردن شما به صفحه‌ای است که انتظار دیدن آن را نداشتید.

 

Postbox

اینجا صحنه کوچک و جذابی وجود دارد. قایق غرق شده درست زیر آب در کمین است و کوه‌ها در پس زمینه محو می‌شوند. ماهیگیر کوچکی دیده می‌شود که هنوز ماهیگیری می‌کند و ماهی‌ها خیلی فعال هستند. این صحنه به خوبی به بخش اطلاعاتی صفحه انتقال می‌یابد و هیچ چیزی در آن گم نمی‌شود.

 

Box it in

ارور 404 این وب سایت به شما تصویر یک ساعت را نشان می‌دهد که ممکن است چهار شماره آن تغییر کند و به عدد دیگری تبدیل شود و شما را به صفحه دیگری متنقل کند.

Ueno

بک گراند گرافیکی زیبا استفاده کنید. صفحه 404 یونو با استفاده پس زمینه‌ای گرافیکی ساده اما بسیار سرگرم کننده و خنده‌دار است. از گرافیک تا تایپوگرافی، هر تصویری در برند باقی می‌ماند.

Android

یکی از طرح‌های عجیب و غریب صفحه 404، متعلق به تیم اندروید می‌باشد که یک بازی را طراحی کرده و در صفحه قرار داده است. این ایده می‌تواند برای کاربران بسیار سرگرم کننده و خلاقانه باشد.

ختم کلام

صفحات خطای 404 در سایت‌ها بسیار مهم هستند. اگر یک صفحه بهینه و خلاقانه داشته باشید می‌توانید کاربرانی را که با این صفحه در سایتتان مواجه می‌شوند را به راحتی به صفحات دیگر سایت انتقال دهید و در نتیجه کاربران سایت شما را به سادگی ترک نخواهند کرد.  

ارسال دیدگاه

(0) نظر