08 بهمن 1398 ساعت 07:42

نکاتی که در پست گذاری اینستاگرام حتما باید رعایت کنید

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه‌های اجتماعی است. در این رسانه تمرکز زیادی بر روی تولید محتوا وجود دارد و این دلیلی است که چرا انتشار یک مطلب مناسب نیازمند رعایت یک سری نکات است. در اینجا به چندین نکته اشاره می‌شود که برای پست گذاشتن در اینستاگرام اهمیت ویژه‌ای دارند.

فضا و موضوعی را انتخاب کنید و بر روی آن تمرکز نمایید

حساب‌های زیادی در اینستاگرام وجود دارد، بنابراین می‌بایست یک فضای منحصر به فرد برای صفحه خود در نظر بگیرید که شاخصه مطالب آن صفحه باشد. به عنوان مثال فردی که تصمیم می‌گیرد فضای طنز را انتخاب کند، پست‌هایی که قرار می‌دهد نیز حول محور طنز است. هر آنچه که به عنوان پست ارسال می‌کنید می‌بایست پیرامون فضایی که در نظر گرفته‌اید باشد و از پراکندگی موضوعات بپرهیزید. زیرا باعث سردرگمی مخاطبین می‌شود.

نظم در هر کاری مفید است

زمانبندی ارسال پست را ثابت نگه دارید. حداقل باید روزی یک بار پست ارسال کنید. اگر به مدت یک هفته یا چند روز فعالیت نداشته باشید و پست ارسال نکنید، رشد نخواهید کرد. دنبال کنندگان شما به انتظار مطالب شما به بازدید صفحه می‌آیند، بنابراین این مهم است که به شکل منظرم مطلب ارائه کنید. هر پست فرصتی برای جذب دنبال کننده جدید است. به عنوان مثال هر بار که پست ارسال می‌شود نظراتی دریافت می‌کنید و مطالب شما توسط افرادی بازنشر داده می‌شوند و فرصتی خواهد بود تا افراد جدید شما را دنبال کنند. بنابراین اینکه همواره پست و مطلب جدید ارائه دهید تاثیر مستقیمی در این روند خواهد داشت.

هوشمندانه از هشتگ‌ها استفاده کنید

با الگوریتم جدید اینستاگرام، هشتگ‌ها بسیار با ارزش شده‌اند. شما باید برای پست‌های مورد نظر خود هشتگ‌های مرتبط و پرطرفداری با توجه به مخاطبین هدف تان انتخاب کنید. البته توجه کنید حتی محبوب ترین هشتگ‌ها اگر خیلی مبهم باشند، در عرض چند ثانیه فروکش می‌کنند. به یاد داشته باشید، در هر پست حداکثر 30 هشتگ استفاده شود. بیش از این مقدار توصیه نمی‌شود. همچنین آنها را در زیر پست (caption) قرار ندهید، زیرا باعث می‌شود از پیام و محتوای اصلی پست دور شوید. می‌توانید از پیش لیستی از هشتگ‌های موثر تهیه نموده و پس از ارسال به سادگی آنها را در کامنت‌ها کپی کنید.

ویژگی geotag اینستاگرام جادو می‌کند

عکس‌های خود را با تگ جغرافیایی آمیخته کنید (مکان‌هایی که در آن هستید یا مکان‌هایی که مخاطبان هدف شما در آن قرار دارند را درج نمایید) به عنوان مثال، وقتی یک نوشته درباره قهوه می‌گذارید، می‌توانید یک کافی شاپ زنجیره‌ای معروف را به عنوان نماد آن موضوع برچسب گذاری کنید. به این ترتیب افرادی که وارد آن کافی شاپ می‌شوند و در جستجوی آن تگ جغرافیایی هستند، نوشته شما در مورد قهوه را می‌بینند.

به موقع و بهینه پست ارسال کنید

شما در یک موقعیت مکانی و جغرافیایی فعالیت می‌کنید و اگر در زمان نامناسب پست ارسال کنید ممکن است عده‌ای از مخاطبین در نقطه‌ای دیگر در دسترس نباشند و مطلب شما را از دست بدهند. همچنین بر اساس نتایج برخی تجزیه و تحلیل‌ها مشخص شده است که افراد مختلف در ساعت‌های به خصوصی از روز فعالیت بیشتری در شبکه اجتماعی دارند. می‌بایست مخاطبین هدف خود را شناسایی و انتخاب کنید. سپس با توجه به شرایط ذکر شده زمان مناسبی را برای ارسال پست درنظر بگیرید. به عنوان مثال اندکی قبل از زمان‌های خواب افراد، می‌تواند زمان مناسبی برای ارسال پست باشد.

محتوا پادشاه است!

در نوشتن زیرنویس مطلب (caption) به صورت کلیدی و ساده صحبت کنید. سعی کنید با مخاطبین ارتباط برقرار نموده و برای تعامل بیشتر با آنها، نظرشان را جویا شوید تا در بخش کامنت‌ها به شما پاسخ دهند. از قابلیت اسلاید اینستاگرام به بهترین شکل استفاده کنید و در چند صفحه مطالب و موضوعات مدنظرتان را ارائه دهید. محتویات مستند و معتبر به مخاطبین ارائه دهید و از اصول نگارشی به درستی استفاده کنید. به یاد داشته باشید یکی از بخش های مهم جذب مخاطب، محتوای اصلی خواهد بود.

همه افراد جذب زیبایی می‌شوند

نه تنها محتوای پست شما باید قابل اعتماد و جالب باشد بلکه باید از نظر زیبایی شناختی نیز لذت بخش بوده و قابل به اشتراک گذاری باشد. در نظر بگیرید اگر علامت برند و یا امضای خود را به شکل عجیب و بزرگی در تصویر یک پست به صورت واترمارک قرار دهید، چه حس ناخوشایندی دست خواهد داد. چه کسی می‌خواهد چنین مطلبی را به اشتراک بگذارد؟! اگر کسی بخواهد پست شما را بازنشر دهد و از محتوای آن استفاده کند، اما شما تبلیغات بزرگی را انجام داده باشید و واترمارک عجیبی تنظیم شده باشد، آن شخص را منصرف خواهید کرد. هر چه افراد بیشتری پست‌های صفحه شما را بازنشر دهند باعث رشد بیشتر شما خواهد شد. رشد پیوسته را فدای تبلیغات مقطعی نکنید.

واترمارک فراموش نشود!

این نکته بلافاصه پس از نکته قبلی اشاره می‌شود تا این دو موضوع را اشتباه نگیرید. واترمارک مناسب مفید و حائز اهمیت است. با واترمارک کردن، از مطالب خود محافظت کنید و اعتبار آن را حفظ نمایید. توجه داشته باشید پست‌های اصلی خود را با نمادی واترمارک کنید که دیگران شما را به آن بشناسند. علامتی را ایجاد کنید که خوانا و نمادین باشد اما مزاحم کل محتویات نیز نباشد.

تناسب اندام مهم است حتی در مورد تصاویر!

به طور خلاصه، استاندارد اندازه تصاویر در اینستاگرام در سه حالت افقی، عمودی و مربع است. حالت افقی (Horizontal) دارای ابعاد 1080566x پیکسل، حالت عمودی (Vertical) دارای ابعاد 10801350x پیکسل و در نهایت حالت تصویر مربعی (1:1) نیز با ابعاد 10801080x پیکسل است. اگر تصاویر با ابعاد متفاوتی را در اینستاگرام قرار دهید نرم افزار به صورت خودکار تصویر را به این ابعاد تبدیل می‌کند و ممکن است بخش‌هایی از تصویر بریده شود و مطابق میل شما نباشد. بنابراین چنانچه می‌خواهید تصویر کامل حاصل شود می‌بایست تصویرتان به یکی از این سه اندازه باشد. انتخاب ابعاد تصاویر بنابر سلیقه خودتان است. صرفا توجه نمایید تناسب این ابعاد را رعایت کنید. پیشنهاد می‌شود که از یک اندازه برای تصاویر تمامی مطالب استفاده کنید. همانطور که می دانید تصاویر به صورت سه تایی در کنار هم در صفحه اینستاگرام نمایش داده می‌شوند، بنابراین با استفاده از تصاویر در ابعاد مختلف، ممکن است هنگام نمایش در کنار یکدیگر فرم زیبایی به خود نگیرند.

قاب ها گرانتر از تصاویر هستند!

در تکمیل نکته‌ی قبل، استفاده از یک قاب آماده برای تمامی تصاویر می‌تواند نظم و زیبایی خاصی به صفحه اینستاگرام شما ببخشد. می‌توانید از قاب های آماده در اینترنت و یا نرم افزارهای مرتبط به این کار استفاده کنید. یک قاب برای تصویر خود در نظر بگیرد تا مجموعه تصاویر مطالب شما در این قاب‌ها قرار بگیرند. این کار برای تنظیم واترمارک و علامت لوگوی شما نیز مناسب خواهد بود. همچنین از قابلیت‌های فیلترگذاری و ابزار ویرایش تصاویر اینستاگرام بهره ببرید.

از بزرگترها کمک بگیرید!

از حساب‌های پرطرفدار و مرتبط به صورت برچسب در مطالب استفاده کنید. اگر یک مطلب در مورد موسیقی پاپ و محسن یگانه انتشار می‌دهید، می‌توانید اکانت او، مدیر برنامه او، مجلات مرتبط، حساب‌های فعال در موسیقی پاپ، حساب‌های برگزار کننده کنسرت و غیره که تعداد دنبال کنندگان بالایی دارند را برچسب گذاری کنید. شاید آنها با صفحه شما آشنا شده و مطلب شما را بازنشر دهند و حتی شما را دنبال کنند. بدین ترتیب در معرض دید بیشتری قرار خواهید گرفت.

ارسال دیدگاه

(3) نظر
سجاد احمدی
سجاد احمدی

سلام چطوری میتونم لینک سایتم رو توی اینستاگرام بزارم که بشه کلیک کرد ؟ راهی داره ؟

واحد طراحی و توسعه میهن وب هاست
واحد طراحی و توسعه میهن وب هاست

سلام دوست عزیز نیازه پروفایل خودتون رو تجاری کنید. بعدش می تونید اطلاعات تماس و آدرس سایت قرار بدین!


سارا جوادی
سارا جوادی

مرسی از پست خوبتون عالی بود واقعا من از وقتی روی این شبکه اجتماعی کار می کنم تونستم ازش فیدبک بگیرم.

واحد طراحی و توسعه میهن وب هاست
واحد طراحی و توسعه میهن وب هاست

موفق باشید


محراب صادقی
محراب صادقی

وقت بخیر من میخوام یکی برام این کار ها رو انجام بده شما سئو یا اصلا همین کارهایی که لازمه برای اینستاگرام یه سایت انجام بشه رو هم انجام میدید ؟

واحد طراحی و توسعه میهن وب هاست
واحد طراحی و توسعه میهن وب هاست

لطفا درخواستتون رو برامون تیکت کنید. در خدمت هستیم