03 بهمن 1398 ساعت 06:48

چگونه یک طراحی لوگو موثر می تواند نام تجاری شما را متاثر کند

چگونه یک طراحی لوگو موثر می تواند نام تجاری شما را متاثر کند؟

لگوها و برندها : به هیچ عنوان نمیتوانید یکی را بدون وجود دیگری داشته باشید.

یک لوگوی قوی برای داشتن برندی قوی و مستحکم حیاتی است و شما نمیتوانید بدون داشتن لوگویی قابل توجه، نام تجاری قوی ای داشته باشید.  اما پیش از انکه بیشتر به این همکاری دوجانبه ی مهم بپردازیم، باید قطعه ای از این پازل را بررسی کنیم : هویت برند. همانطور که میدانید، وقتی صحبت از ایجاد کسب و کاری موفق در میان باشد، هویت شما، پایه و اساس نگهدارنده ی تمامی اجزا در کنار یکدیگر است. میتوان برندها را بعنوان تصویر عاطفی و ذهنی کامل یک شرکت در نظر گرفت. علائم تجاری دربردارنده ی احساساتی هستند که مصرف کنندگان توسط آنها روش برقراری ارتباط با یک شرکت را می آموزند. این احساسات فیزیکی و عاطفی به وسیله ی نام شرکت، لوگو و هویت بصری آن  برانگیخته میشود. هویت یک شرکت شامل تمام جنبه های بصری است که به نام تجاری آن کمک می کنند. این جنبه ها شامل طرح های رنگی، فونت ها، محصولات، بسته بندی و مهمتر از همه، لوگوها است. لوگوها نمادهای قابل تشخیص و متمایزی هستند که یک سازمان را قابل شناسایی می کنند. آنها نشانه های بصری اند که می توانند جرقه ی پاسخ های عاطفی و فیزیکی مربوط به آن نام تجاری را در ذهن مصرف کننده بزنند. در اصل، طراحی لوگو پایه و اساس برند یک شرکت و بخشی جدایی ناپذیر از هویت بصری آن است. برخی از بهترین طرح های لوگو می توانند به طور موثری یک برند را به عرصه ی ستاره های جهانی پرتاب کنند.

مثال سیرن

بعنوان یک نمونه ی بسیار موفق میتوان به لوگوی سیرن استارباکس اشاره کرد (سیرن یا سایرن یا نیمف دریایی اساطیر یونان، که در بسیاری از موارد به شکل سه زن تصویر شده است که ملوانان را با آوازهای خود طلسم کرده و به کام مرگ می کشاندند). در اصل این لوگو با توجه به ریشه های دریانوردی شرکت انتخاب شده است – نام استارباکس به کتاب موبی دیک و شهر بندری بزرگ سیاتل اشاره دارد – لوگوی سیرن همراستا با این برند توسعه یافته است که امروزه به یک نیروگاه جهانی با بیش از 20،000 فروشگاه در سرتاسر جهان و ارزش بازاری معادل 77.87 میلیارد دلار تبدیل شده است. با وجود طرح نوسازی برند اخیرخود، تیم خلاق استارباکس دیگر نیازی نمیبیند که نام شرکت و یا کلمه ی " قهوه" را بخشی از لوگوی خود قرار دهد. زیرا برای این تجارت میلیارد دلاری، تنها تصویر سیرن کافی است. استیو مورِی، مدیر خلاق استارباکس در وبلاگ شرکت می نویسد: " سیرن یک شخصیت حقیقی نیست اما ما او را به نوعی یک فرد واقعی در نظر میگیریم. او بزرگترین نماد برند ماست، البته به غیر از شرکایمان { کارکنانمان}." و با فروشی بالغ بر 21 میلیارد دلار در سال 2016، مشخص است که سیرن کارش را به خوبی انجام میدهد. Starbucks Logo PNG Transparent 1666

طراحی وب سایت

شرکت استارباکس یک نمونه عالی از کاری است که یک لوگوی قوی می تواند برای موفقیت جهانی یک برند انجام دهد. اما به یاد داشته باشید، لوگو تنها یک بخش از هویت یک شرکت است. شرکت ها برای اینکه بتوانند در بازار بزرگ امروز حرفی برای گفتن داشته باشند، مجبورند بصورت دیجیتالی برندسازی کنند. این کار با ترکیب لوگوها در طراحی وب شروع می شود. ما در عصری زندگی میکنیم که اطلاعات ا هر کجا سرریز میشوند – واقعیتی تلخ که بعید است در آینده ی نزدیک تغییر کند. در نتیجه، اکنون انتشار اطلاعات بصورت سریع و واضح برای موفقیت یک برند در بازار دیجیتال بسیار مهم است. بنابراین، برندسازی دیجیتال به استفاده از تصاویر اثرگذار وابسته است – تصاویری که متمایز میکنند اما توضیح نمیدهند؛ تصاویری که اجازه میدهند خاطرات و تجربیات یک عمر زندگی در کسری از ثانیه در ذهن شما شناور شوند؛ تصاویری که تعاملی بوده و این قابلیت را دارند که تصویر یک برند را بروی صفحه نمایش زنده کنند. در نتیجه، استفاده از لوگوها در طراحی وب تبدیل به بخشی جدایی ناپذیر از برندسازی جهانی شده است. لوگوهایی که اجرای خوبی دارند باید بتوانند حسی از اعتماد و وفاداری را در شرکت ایجاد کنند، و بهترین طراحی ها در سراسر جهان آن هایی هستند که بر این امر تاکید دارند. برای مثال، اپل، کوکاکولا و مایکروسافت را در نظر بگیرید. تمامی این برندهای قدرتمند در طراحی لوگوی ترکیبی با وب دستی بر آتش دارند. در حقیقت، در بیشتر موارد، لوگوهای این شرکت ها بعنوان دکمه ی home برای سایت عمل میکند. بنابراین اساساً آنچه که در اینجا دارید، همان لوگوهایی است که حس اعتماد و امنیت را در یک شرکت بیدار میکردند و حالا برای برانگیختن همان احساسات و عملکردهای مشابه در وب سایت استفاده می شوند.

اپلیکیشن های موبایل

ما واضحاً ثابت کرده ایم که یک جامعه دیجیتالی هستیم . در سال 2016، و برای اولین بار در تاریخ استفاده ی جهانی از اینترنت تلفن همراه از کاربرد دسکتاپ پیشی گرفت. از آن پس، استفاده از تلفن همراه، صعود خود را ادامه داده است. اما چه چیزی موجب افزایش چشمگیر در استفاده از تلفن همراه می شود؟ تعامل. همچنانکه مصرف رسانه های دیجیتال به رشد خود ادامه میدهد، تقاضای و نیازهای مصرف کنندگان نیز افزایش می یابد. مصرف کنندگان تجربیات تعاملی را میخواهند که آنها را درگیر کند و باعث زنده شدن داده ها بر روی صفحه نمایش شود. لب کلام اینکه: لوگوهای موثر برندها را متمایز میکنند، اما توضیح نمی دهند. لوگوها صرفاً  نشانه ای بصری هستند  که خاطرات و تجارب مربوط به برندی مشخص را برای مصرف کننده زنده می کنند. در واقع، این عنصر  بصری است که در ظهور برنامه های تلفن همراه نقش مهمی داشته است. و بهترین طرح های مخصوص اپلیکیشن ها آن هایی هستند که برندها را بر روی صفحه نمایش میلیاردها مصرف کننده زنده میکنند. استراتژی های برندهای تجاری جهانی به طرق مختلفی کاملاً ساده شده اند: لوگوها بلوک های سازنده ی خط اتصال موفق کاربر و پلت فرم راه اندازی یک برند دیجیتال موفق هستند.

جمع بندی

در نهایت، تمامی این مطالب ما را به کجا می کشاند؟ به طور خلاصه، ما یک اقتصاد جهانی در حال حرکت هستیم و هیچ اثری از کاهش سرعت قریب الوقوع وجود ندارد. بدون پلت فرم های موثر طراحی وب سایت و برنامه های موبایل، کسب و کارها به ناچار در دریای رقبای نیرومند گم میشوند. اگر حقیقتش را بخواهید، داشتن حضور آنلاین قوی برای ایجاد برند تجاری شما امری حیاتی است. اما ایجاد حضور آنلاین و ساخت یک برند تجاری موفق، در ابتدا، نیازمند یک پایه قوی از هویت بصری است. اولین گام در ایجاد چنین هویتی چیست؟ - طراحی یک لوگوی موثر.    

ارسال دیدگاه

(1) نظر
سعیده احمد پور
سعیده احمد پور

سلام میشه نمونه کار هایی که شما انجام دادید رو ببینم ؟ تو میهن وب دیزاین چیزی برای لوگو پیدا نکردم ! مرسی