22 فروردین 1399 ساعت 07:18

8 نکته برای طراحی لندینگ پیج اثر گذار

دنیای صنعت به سمت کمپین­های بازاریابی آنلاین حرکت کرده است. لندینگ پیج­ها به کسب و کارها کمک می­کنند تا بازاریابی موثرتری خلق کنند و بدین وسیله ارائه خدمات و محصولات خود را بهبود ببخشند.

لندینگ پیج بخش مهمی از فرآیند توسعه­ ی طراحی است و تلاش می­کند توجه بازدیدکنندگان را جلب کرده و آن­ها را به سمت دیدن ادامه مطلب سوق دهد. طراحی لندینگ پیج باید تا حد امکان بدون کم و کاستی باشد و آن چیزی­ست که می­خواهیم در این مقاله در مورد آن سخن بگوییم.

چطور می­توانیم لندینگ پیجی طراحی کنیم که به قدر کافی تاثیرگذار باشد تا بازدیدکنندگان را مجاب به خرید کردن یا دنبال کردن آن کند؟ در ادامه مقاله نکاتی برای خلق کردن یک لندینگ پیج موثر ذکر می­شود.

1) محتوای محتاطانه خلق کنید!

اولین نکته­ای که باید مدنظر قرار دهید توجه به محتوای لندینگ پیج می­باشد. سعی کنید موضوعات مهم سایت را هایلات کرده و با جلوه­های ویژه (UVP) نمایش دهید.محتویاتی که پیشنهاد می­دهید به نوع محصول یا خدماتی که شما ارائه می­دهید بستگی دارد. به خاطر بسپارید که شما فقط 8 ثانیه فرصت دارید تا مخاطب را متقاعد کنید که پیشنهاد شما ارزش دنبال کردن دارد.

اطلاعات اضافه ممکن است بازدیدکنندگان را آزار داده و باعث شود که سایت را ترک کنند. با بازدیدکنندگان خود با زبان ساده و روان سخن بگویید و توضیح دهید که چگونه می­توانید زندگی آن­ها را بهبود ببخشید.

5 بخش نوشتاری مهم

- هدینگ

اولین بخشی از لندینگ پیج که بازدیدکنندگان با آن مواجه می­شوند هدینگ سایت است. یکی از فرصت­هایی که به شما داده شده و باید از آن بهره ببرید این است که از عناوینی در هدینگ استفاده کنید که برجسته­ترین سود و مزیت محصول شما را بیان کند. در هدینگ باید صراحتا به مخاطب خود بگویید که از دیدن لندینگ پیج شما چه به دست می­آورند.

- ساب هدینگ

اغلب لندینگ پیج­ها پیشنهادات خود را در هدینگ گذاشته و با استفاده از ساب هدینگ توضیحات اضافی ارائه می­دهند و عبارات خاصی را ذکر می­کنند. ساب هدینگ­ها ممکن است توضیحات شما را با یک جلوه ویژه نمایش دهند.  در تصویر زیر می­بینید که چطور ساب هدینگ، هدینگ را کامل کرده است.

8 نکته برای طراحی لندینگ پیج اثر گذار

- طراحی مناسب برای واکنش بازدیدکنندگان

زمانی که مخاطب وارد صفحه می­شود و با محتوای سرویسی که ارائه داده شده مواجه می­شود، باید بتواند با کلیک به مسیر مناسب هدایت شود. بازدیدکنندگان را تشویق به واکنش کنید! باتن­هایی با ظاهری جذاب و اغواگر و قابل کلیک بگذارید تا بازدیدکنندگان را تشویق به عمل کنید که بخرند، ثبت نام کنند و غیره.

بهترین شیوه قرار دادن باتن­ها (CTA) در بالا یا پایین صفحه در معرض دید است تا بازدیدکنندگان مجبور نباشند برای یافتن آن اسکرول کنند و یا به دنبال آن بگردند. یا می­توانید یک باتن شناور که در تمامی صفحه در معرض دید است طراحی کنید. اگر باتن­های شما ظاهر خوبی داشته باشند، رنگشان تغییر کند یا انیمیشن داشته باشند بر کابران اثر خوبی می­گذارد تا ترغیب به واکنش شوند.

همیشه به این نکته توجه کنید که پیام­های شما در هدینیگ لندینگ پیج و باتن متناظر باشند. اگر باهم همخوانی نداشته باشند ممکن است منجر به گیج شدن بازدیدکنندگان شده و آنان را به صفحه‌ای که نمی­خواهند هدایت کند.

اگر کابران را عمدا به صفحات تبلیغاتی و یا نادرست هدایت کنید باعث می­شود که اعتماد آن­ها از شما سلب شود. در لندیگ پیچ زیر می­بینید که باتن با هدینگ و همچنین ساب هدینگ مرتبط است.

8 نکته برای طراحی لندینگ پیج اثر گذار

- مزایا ومنافع کسب و کار شما

لازم و ضروری­ست که عبارات کلیدی شما متقاعد کننده و واضح باشد. از همین رو می­توانید مزایا و ویژگی­های برتر خود را به صورت لیست با نقطات دایره­ای متمایز کنید. این لیست باید حاوی توضیحات دقیقی از محصول یا خدمات شما باشد که آن را متمایز می­کند. در ابتدای لیست بهترین ویژگی محصول یا خدمات را ذکر کرده و در انتهای لیست ضعیف­ترین آن را قرار دهید. دقت کنید لیست شما نباید طولانی باشد چون زیاده­گویی باعث زدگی و آزار کابران می­شود، ذکر 5 یا 7 نکته کافی به نظر می­رسد.

پلتفرم بازاریابی زیر مثالی از لیست منافع و مزایا برای مشتری­ها و کسب و کارها می­باشد که با تصویر نشان داده شده است.

8 نکته برای طراحی لندینگ پیج اثر گذار

- طراحی فرم­ها

وقتی که شما یک لندینگ پیج طراحی می­کنید بهتر است فرم­های صفحه شما مختصر و کوتاه باشد و تنها پارامترهای ضروری و مورد نیازتان را از بازدیدکنندگان درخواست نمایید. معمولا بازدیدکنندگان در وارد کردن نام و ایمیل خود سرسختی نشان نمی­دهند، ولی اگر تاریخ تولد یا شماره تلفن آن­ها را در جایی که ضرورتی وجود نداشته باشند از آن­ها درخواست کنید ممکن است از واهمه ارسال پیامک‌های تبلیغاتی یا تماس­های تلفنی اجتناب کنند.

2) طراحی ساده را مد نظر قرار دهید!

طراحی یک صفحه لندینگ پیچ خوب، بهینه و جذاب است و اطلاعات زائد ارائه نمی­دهد. برای نگه داشتن بازدیدکنندگان در صفحه از گذاشتن عناصر و محتوای اضافی خودداری کنید. یک صفحه ساده با فضاهای خالی ایجاد کنید تا توجه مخاطب بر روی محصول شما معطوف باشد و به آن واکنش نشان دهد. استفاده از فونت­های بزرگ برای بازدیدکنندگان این امکان را میسر می­­سازد که به سادگی متوجه شوند که اطلاعات لندینگ پیج درباره چیست. همچنین اطمینان حاصل کنید که طراحی شما سرعت لود سایت را افزایش نمی­دهد. صفحه خود را در سایزهای مختلف چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که حتی افراد در مانیتورهای بزرگ­تر و موبایل­ها می­توانند هدر و باتن مرتبط با آن را بدون اسکرول کردن ببینند. 

بیشتر بازدیدکنندگان برای کسب اطلاعات بیشتر علاقه دارند اسکرول را پایین بیاورند بنابرین هراسی از گذاشتن عناصری که نشان دهد چه زمانی پیج اسکرول شده است نداشته باشید.

در لندینگ پیج زیر نمونه­ای از طراحی ساده با فضای خالی را می­بینید که به مخاطب کمک می­کند که بر روی خدمات پیشنهادی تمرکز کنند.

8 نکته برای طراحی لندینگ پیج اثر گذار

3) تصاویر جذاب ارائه دهید!

عکس­ها می­توانند مانند متن­ها، توجه بازدیدکنندگان را تا حد زیادی جلب کنند. مهارت­های دیداری انسان، وی را قادر می­سازد که معنا و مفهوم را از چیزهایی که می­بیند برداشت کند. پیام­های تصویری می توانند اطلاعات اضافه­ای به بازدیدکنندگان شما منتقل کنند. تصاویری با کیفیت که بهترین جنبه محصول یا خدمات شما را نشان می­دهد، برای لندینگ پیج خود تهیه کنید. برای این کار می­توانید از عکاسان حرفه­ای و دوربین­های حرفه­ای بهره ببرید.

در لندینگ پیج زیر نمونه­ای از طراحی برای یک برند لاکچری را می­بینید که تصویر زمینه آن ساعت این برند در دست یک مرد شیک پوش را نشان می­دهد.

8 نکته برای طراحی لندینگ پیج اثر گذار

4) هویت قابل اطمینان ایجاد کنید!

همه­ی توان خود را به کار گیرید تا به بینندگان نشان دهید که محصول یا برند شما قابل اطمینان است. اغلب سایت­ها این را با نشان دادن لیستی از مشتریان، نظرات آن­ها، داده­های آماری و تبلیغات در روزنامه­ها و غیره نشان می­دهند. صفحات لندینگ پیچ خوب اغلب از نمادهای الکترونیکی، گواهینامه­ها وسایر نشان­های اعتماد استفاده می­کنند. ارائه­ی گواهینامه و برندهای معروفی که مشتریان شما بوده­اند راهی کلاسیک برای جلب اعتماد بینندگان است. به کارگیری این نکات به مشتریان شما کمک می­کند که به خدمات شما اعتماد بیشتری کنند.

5) تست A/B انجام دهید!

طراحی لندینگ پیچ به تنهایی کافی نیست، شما همچنین باید آن را تست کنید تا ببینید به درستی کار می­کند یا خیر. برای این که متوجه واکنش کاربران در لندینگ پیج خود شوید، به اطلاعات آماری نیاز دارید. این که دقیقا چه تست­هایی انجام دهید به تعداد بازدیدکنندگان و اهداف شما بستگی دارد و برای این کار می­توانید از ابزارهای مختلف استفاده کنید. برای مثال شما می­توانید تست کنید که چه تعداد از کاربران بر روی باتن کلیک می­کنند، چه تعدادی ویدیوها را تماشا می­کنند و غیره. همچنین می­توانید اطلاعات کسب کنید که بازدیدکنندگان با چه نوع وسیله­ای به سایت شما سر می­زنند. برای تست می­توانید از گوگل آنالیتیک (Google Analytics) یا هاتجار (Hotjar) استفاده کنید.

شما می­توانید تست را بر روی آیتم­های زیر انجام دهید:

  • هدینگ
  • باتن­ها
  • تصاویر و ویدیوها
  • نشان­های اعتماد
  • محل قرارگیری عناصر پیچ
  • لینک­های منو

6) طراحی لندینگ پیج در موبایل را الویت قرار دهید!

از آن جایی که نیمی از فعالیت­های وب از موبایل نشات می­گیرد، لندینگ پیج شما باید رسپانسیو بوده و ظاهری خوب در حالت موبایل داشته، از سرعت لود بالایی بهره گیرد و به راحتی قابل کلیک باشد.

7) اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی را مد نظر قرار دهید!

استفاده از آیکون­های شبکه‌های اجتماعی کمک می­کند که مشتریان شما بتوانند برند شما را به اشتراک بگذراند.آیکون­های اجتماعی نوعی از بازاریابی دهان به دهان هستند. برای اجتناب از سردرگمی از شبکه­های اجتماعی استفاده کنید که مخاطبان شما استفاده می­کنند. آیکون ارسال در ایمیل را فراموش نکنید چون هنوز کسانی هستند که دوست دارند اشتراک­گذاری را از طریق ایمیل انجام دهند.

8) از ویدیو برای نمایش محصولات استفاده کنید!

برای معرفی برند یا محصول خود در لندینگ پیج می­توانید از ویدیو و فیلم بهره ببرید. محتوای ویدیو اختیاری است، اما ویدیو می­تواند نمایشی 360 درجه از محصول یا خدمات شما باشد که امکان نمایش آن با تصویر و عکس امکان پذیر نیست. بینندگان معمولا به اشارات عاطفی و احساسی پاسخ مثبت نشان می­دهند و به کلیک کردن تشویق می­شوند. در نمودار دایره­ای زیر، میزان واکنش بینندگان به کلیک کردن در مقابل احساسات مختلف نشان داده شده است.

8 نکته برای طراحی لندینگ پیج اثر گذار

شما حتی می­توانید فیلم­های کوتاه و جذاب را برای بازاریابی محصول یا خدمات خود ایجاد کنید و تجربه­ای به یاد ماندنی با برند خود ارائه دهید.

ارسال دیدگاه

(0) نظر